Sfântul Valentin

LA SAINT VALENTIN (SFÂNTUL VALENTIN)
Este titlul activităţii desfăşurate în ora de franceză, în data de 15 februarie 2021, la clasa a XII-a C a Colegiului Andronic Motrescu Rădăuţi. Pregătind activităţi specifice în Franţa de ziua îndrăgostiţilor, elevii au realizat un decor din materiale reciclabile: au amenajat o masă de restaurant pe care se afla o vază din role de hârtie igienică cu flori făcute din ziare vechi, un bec pe post de vază cu inimioare din hârtie colorată prinse pe beţişoare de frigărui şi o cutie pentru cadou în formă de inimă făcută din carton, ghirlandă decorativă din becuri vopsite şi inimioare prinse pe sfoară.
Profesor de franceză Donisan Anca

Acest articol a fost publicat în Fără categorie. Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *